Poznejte Cesenatico

Cesenatico. Kde to je, proč byste měli přijet právě sem a jak že se to vlastně vyslovuje?

Začneme od konce. Jak myslíte, že se správně vyslovuje Cesenatico? Zkuste si to pro sebe říct.
Takže - jediná správná výslovnost tohoto italského městečka je….. chvíle napětí….. prostě a jednoduše [čezenátiko]. Ale nebojte se, pokud jste neodpověděli správně. Nejste první ani poslední.

No a nyní se s námi pojďte na to Cesenatico podívat. Jde o menší přímořské přístavní město, kde celoročně žije okolo 25 tisíc obyvatel. Nachází se na pobřeží Jaderského moře a leží mezi svými většími příbuznými - Rimini a Ravennou.

Co ztrácí na velikosti, to mu přidává na půvabu. Když se procházíte podvečerním přístavem, dýchne na vás atmosféra staré rybářské osady, která se ale v průběhu času přetvořila na klenot zářící mezi ostatními.
Nadchne vás jeho historické centrum, ve kterém se budete cítit jako praví Italové. Ranní káva s výhledem na rybáře vracející se z nočního rybolovu a každodenní trhy s místními specialitami, polední sklenka vína s racky zpívajícími nad hlavou a večerní talíř plný dobrot s pohledem na přibývající moře a šumění vln. V Cesenaticu občas jako by se zastavil čas. Zkrátka balzám na duši. Zároveň ale nabízí denní i noční vyžití pro ty, co se rádi baví, tancují a nebo poslouchají živou hudbu.

Sportovce jistě nadchne desítky kilometrů dlouhá cyklostezka táhnoucí se podél pobřeží nebo piniový háj ideální na ranní běh či dlouhé procházky. Samozřejmostí jsou volejbalová hřiště, parky, bazény a venkovní posilovací zóny rozmístěné po celém městečku.

A co gastronomie? To je kapitola sama o sobě. Čerstvé ryby, mořské plody, italské těstoviny, pizza… ale i skvěle připravené maso a jiné speciality italské kuchyně. Cesenatico je plné prvotřídních restaurací i lokálů přímo na pláži, ve kterých se vám bude zaručeně líbit.

Nejde shrnout do jednoho krátkého článku vše, co zde můžete zažít.
Přijeďte se přesvědčit sami.

A příště si můžete přečíst o tom, co je možné v okolí navštívit.

 

 

Návrh bez názvu